fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Ağrısız Saç Ekimi Hizmeti – Saç Ekiminde Ağrılara Artık SON!

Saç dökülmesinden mustarip erkek ve kadınların günümüz itibarıyla en çok tercih ettikleri tedavi yöntemi saç ekimidir. İlk yıllarında bir hayli zorlu ve sorunlu bir işlem olan saç ekimi, plastik cerrahi alanındaki ve kullanılan teknolojilerdeki gelişim sayesinde giderek kolay bir hal almış, saç ekimi işlemlerini de ağrısız bir şekilde gerçekleştirmek mümkün olmuştur.

Konvansiyonel saç ekimi yöntemlerinde lokal anestezi uygulaması söz konusudur. Söz konusu anestezi kafa derisi içerisine enjeksiyon ile yapılır. Sırf bu uygulama bile iğne korkusu olan hastaların saç ekimi yaptırmaya yanaşmamasına neden olabilmektedir. Bu sorunu aşabilmek için iğne ve enjeksiyon içermeyen, acısız ve ağrısız anestezi ve saç ekimi teknikleri geliştirilmiştir.

Ağrısız Saç EkimiSaç nakline karar verme aşamasında olan hastaların ilk yaptıkları şey bu tekniklerle ilgili derinlemesine araştırmalar yapmak olur. Yaptıkları araştırmalar sonucunda rastladıkları ilk bilgi saç ekimi yöntemlerinin bazılarının ağrılı ve acılı olduğudur. Son yıllarda giderek daha hızlı bir şekilde gelişen plastik cerrahinin ve özellikle saç ekimi prosedürlerinin en çok önem verdiği şeylerden birisi ağrısız saç ekimini mümkün kılmaktır.

Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Mümkün Olabilmektedir?

Saç nakli uygulamalarındaki ağrı esas olarak greft alımı ve nakli aşamasındaki anestezide hissedilen acı ve ağrıdır. Son teknolojilerle tasarlanan ve üretilen yeni anestezi ve nakil cihazları sayesinde bu işlemler artık ağrısız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bilhassa iğne korkusu olan hastalar bu yeni teknolojiler sayesinde saç ekimi yaptırma kararını artık çok daha rahat verebilmekteler.

Ağrısız saç ekimi uygulamasının diğer bir avantajı da nakil işlemi esnasında yaşanması mümkün olan ağrıyı ortadan kaldırmasıdır. Bu da saç ekimi adaylarının karar verme mekanizmalarını rahatlatan bir ayrıntıdır.

Ağrısız Saç Ekiminin Avantajları

  • Anestezi esnasında yapılan enjeksiyonun neden olduğu şişliklerin ve kızarıklıkların tamamen ortadan kalkması veya en az seviyeye inmesi.
  • Enfeksiyon ihtimalini ortadan kaldırması.
  • Daha düşük miktarda anestezik maddeyle daha geniş bir bölgenin uyuşturulabilmesi.

Ağrısız saç ekimi yöntemi hastanın konforuna yönelik bir uygulamadır. Nakil işlemi esnasında herhangi bir ağrı veya acı yaşamayan hastalar bu süre içerisinde istedikleri gibi film izleyebilir, müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, hatta uyuyabilirler. Bu da süreci çok daha kolay ve hızlı atlatmalarını sağlar.

Ağrısız saç ekimi için belirlenen fiyat uygulanan tekniğe veya nakil sonrasındaki ilave tedavi ve bakım yöntemlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Tekniğin ve teknolojinin mümkün kıldığı en üst sayıda greft ile en makul fiyatlı nakil işleminden faydalanmak için lütfen formumuzu doldurun veya bizimle irtibata geçin. Saç nakli konusundaki en iyi sonuçlar sizi bekliyor.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?