fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Altın İğne Tedavisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Her insan cildinin güzel görünmesini ve yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkmasını ister ve buna yönelik olarak gerek kişisel bakımda gerekse de kullanılan farklı yöntemlerle bunu elde etmeye çalışır. Yaşlanma belirtileri, daha çok yüz bölgesinde görülmeye başlar. Alın kısmından gıdı kısmına kadar olan bölgede kendini daha çok gösteren kırışıklıklar ve sarkmalara karşı önlem alabilmenin en etkili yolu elbette cerrahi operasyonlardır. Ancak ameliyatsız yüz germe yöntemleri de cildin genç ve güzel görünmesinde etkili yöntemlerdir. Bunlar arasında yer alan altın iğne tedavisi ile cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Altın iğne tedavisi; cilt sarkma, kırışıklıklar, yara izleri, sivilce ve akne izlerinde en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Cildin daha genç ve daha dolgun görünmesine yardımcı olan bu tedavi yönteminde başarı oranının son derece yüksek olması, genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılması gibi birçok yönden avantaj sağlaması sebebi ile daha çok tercih edilen yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

altın iğne tedavisiAltın iğne tedavisi nasıl yapılır?

Bu tedavi yöntemi de diğer ameliyatsız yüz germe tedavilerinde olduğu gibi cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilmektedir. “Fraksiyonel radyofrekans”  olarak da adlandırılan bu tedavi yöntemi bir cihaz yardımı ile cildin alt katmanlarının radyofrekanslarla uyarılması işlemidir. Kontrollü hasar verilerek cildin alt katmanlarının uyarıldığı bu yöntem vücutta doğal kolajen ve iyileşme süreçlerinin uyarılmış olmasını sağlar. Erkekler ve kadınlar tarafından sık tercih edilen altın iğne tedavisi ile yüzde oluşan lekelerin kaybolması ve cildin daha genç ve dolgun görünmesi sağlanmaktadır.

Altın uçlu iğneler kullanılarak yapılan bu işlemin herhangi bir yan etkisinin olmaması, tercih edilmesinde önemli bir paya sahiptir. Kullanılan iğnelerin altın olmasının nedeni, cilde enerji verilirken dağılmasını engellemek ve tamamen cilde nüfuz etmesini sağlamaktır. Adını da kullanılan iğnelerden aldığını belirtmekte yarar vardır.

Altın İğne Neden Kullanılır?

Ameliyatla yüz germe tekniği, estetik cerrahi yöntemler arasında kullanılan bir yöntemdir. Ancak çoğu insan gençleşmek için bıçak altına yatmayı göze alamaz. Bu durumda farklı alternatifler kullanılarak yüzün daha genç görünmesi sağlanabilmektedir. Altın iğne, yüzün daha genç ve dolgun görünmesine yardımcı olan bir yöntem olduğu ve aşağıdaki nedenlerden dolayı kullanılmaktadır.

  • Yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek,
  • Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini yok etmek,
  • Tüm vücutta form kaybı,
  • Vücutta meydana gelen sarkmalar,
  • Sivilce ve akne izlerinin yok edilmesi,
  • Gözaltı morluklarının giderilmesi,
  • Kilo alıp vermeye bağlı oluşan sarkmaları gidermek,
  • Gebelik kaynaklı meydana gelen çatlaklıkları onarmak,
  • Cilt gözeneklerinin sıkılaştırma işlemleri,
  • Vücudun değişik bölgelerinde meydana gelen form kayıplarını gidermek amacıyla altın iğne tedavisi yapılır.

altın iğne tedavisiAltın iğne tedavisinin faydaları nelerdir?

Genç görünmek ve yüzün daha dolgun bir hale getirilmesini sağlamak adına uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında yer alan altın iğne tedavisi, başarı oranı çok yüksek olan ve sonuçları beklentilerin ötesinde olan bir işlemdir. Basit ve cerrahi olmayan bir müdahale yöntemi olarak medikal estetik dünyasında kullanılan altın iğne tedavisi uygulanırken anestezi etkisi çok az olan bir krem sürüldükten sonra yapılmaktadır. Bu da kişinin herhangi bir şekilde ağrı çekmesini engellemeye yardımcı olmaktadır. Bu yöntem uygulanırken birçok iğnesi bulunan cihaz kullanılmaktadır. Cihazın yaydığı enerji sayesinde hem kolajen üretimi hem de elastin üretimi tetiklenmiş olur. bu da cildin kapanan gözeneklerinin yeniden harekete geçmesini sağlar ve daha uzun süre genç ve dolgun bir yüze sahip olmayı kolaylaştırmaktadır.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?