fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Amerikan Tıraşlı Saç Ekimi Hakkında – Kimler İçin Uygun?

Amerikan tıraşlı saç ekimi diğer konvansiyonel saç ekimi yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha estetik bir görünüm sunan bir yöntemdir. Bu özelliğiyle Amerikan tıraşlı saç ekimini tıraşsız saç ekimi olarak bile değerlendirmek mümkündür. Bu yöntemde çoğunlukla ön saç hattında, sadece başın tepe bölgesinde veya diğer alanlarda yaşanan bölgesel saç dökülmelerine müdahale edilmektedir.

Nakil işlemi öncesinde, FUE ya da DHI, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın donör bölge mutlaka tıraş edilir. Saç naklinin gerçekleştirileceği bölge ise tıraş edilmeden bırakılır.

Amerikan tıraşlı saç ekiminde nakil adayının ense bölgesi 1 veya 2 mm uzunluğunda tıraş edilir. Greftler bu bölgeden alınan foliküllerden elde edilir. Toplanan greftler saçların seyrekleştiği veya kafa derisi üzerinde kelleşmeye başlayan bölgelere nakledilir. Bu yöntem hastanın saç ekimi öncesinde uygulanan tıraş işlemi yüzünden estetik görünümünde bozulma yaşanacağı kaygısından arınmasını sağlar.

Amerikan Tıraşlı Saç EkimiEnse bölgesi, yapılan işlem sonrasında daha kolay iyileşme gösteren bir bölgedir. Amerikan tıraşlı saç ekimi yönteminde daha geniş bir alan tıraş edildiği için işlem esnasında daha fazla sayıda greft toplamak mümkündür. Bu da yöntemin başarı oranını ciddi seviyede arttırır.

Amerikan Tıraşlı Saç Ekimine Kimler Uygundur?

Modern dönem erkekleri de artık dış görünüşlerine kadınlar kadar önem verdiği için, saç ekimi için yapılan tıraş sonrasında gündelik hayatlarına geri dönme konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Özellikle sanatçılar, sporcular, iş insanları veya siyasetçiler gibi gündelik hayatta sık sık göz önünde olan kişiler Amerikan tıraşlı saç ekimi yöntemini tercih etmektedirler. Bunun nedeni bu yöntemin işlem sonrasında hastanın gündelik yaşamına daha hızlı bir şekilde ve dış görünümlerinde kaygı verici bir değişiklik olmaksızın geri dönmelerini sağlamasıdır.

Amerikan tıraşlı saç ekimi, nakil adaylarının dış görünüşleriyle ilgili estetik kaygılarını ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş bir yöntemdir. Elbette bu yöntem saç ekimi programını ve uygulamasını yapacak olan hekimin onayına tabidir. Sizin de bu yöntemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için saç ekimi uzmanımızla irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Amerikan tıraşlı saç ekimi yönteminde saçlar tamamen tıraşlanmadığı için nakil işleminin yapılacağı alıcı bölgede nemli bir ortam oluşması mümkün olabilmektedir. Bu da enfeksiyon riskini beraberinde getiren bir durumdur. Bunu engellemek için tedavi sonrası planın hassasiyetle yapılması ve hastanın da bu plana sadık kalması büyük önem arz etmektedir. Saç nakli uzmanının tembihlerine ve talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Aksi takdirde işlem sonrasındaki iyileşme süreniz uzayabilir ve beklenmedik komplikasyonlar yaşayabilirsiniz.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?