fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Bölgesel Tıraşlı Saç Ekimi Nedir? Tüm Detaylar

Erkek saç ekimi adayların birçoğu işlem esnasında saçlarının tıraş edilmesini istememektedir. Bu da anlaşılır bir istektir çünkü işlem öncesinde saçlar 1 numara tıraş edilmek zorundadır. Bu çekince nedeniyle bölgesel tıraşlı saç ekimi yöntemi geliştirilmiştir. FUR saç ekiminde kullanılan mikro motorlar 0.6 mm’lik bir uca sahiptir ve yalnızca bu uzunluktaki folikülleri toplayabilmektedir.

Konvansiyonel saç ekimi yöntemlerinde baş bölgesinin tamamının tıraş edilmesi gerekirken, yeni geliştirilen saç ekimi yöntemlerinde donör bölgenin tıraş edilmesi yeterli olmaktadır. Alım yapılacak bölgedeki saçların kısa olması nakil ekibinin işini bir hayli kolaylaştırır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız FUE yöntemi hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bölgesel Tıraşlı Saç EkimiBölgesel tıraşlı saç ekimi işleminde tıraşlanan bölge donör bölgedir. Nakil işlemini gerçekleştiren personel bu bölgedeki saçların kısaltılması sayesinde işlem yaptıkları bölgeyi daha iyi görebilmekte, böylece greft toplama işlemini çok daha verimli ve randımanlı bir şekilde yapabilmektedirler. Dolayısıyla FUE saç ekimi öncesinde saçların tıraşlı olması çok önemlidir.

Saçlar Nakil İşleminin Hangi Aşamasında Tıraş Edilir?

Nakil işlemi öncesinde saçlar klinikte bizzat nakil personeli tarafından tıraş edilir. Baş bölgesindeki gerekli yerler gerekli kısalıkta tıraş edildikten sonra hasta anestezi aşaması için nakil odasına alınır.

Saç nakli öncesindeki tıraş işlemi tüm nakil sürecinin belirlendiği bir planlama dahilinde gerçekleştirilir. İşlem öncesinde yapılan saç analizi sonrasında donör bölgenin hangi noktalarından folikül alımı yapılacağı belirlenir. Sonrasında, saçların tıraş edilmesi esnasında saç ve deri yapısının dikkate alındığı bir yöntem izlenir. Bu da saç foliküllerinin zarar görmeden toplanabilmesi için elzem bir uygulamadır.

Plastik cerrahideki ve saç ekimi yöntemlerindeki gelişmeler ve en son teknolojiler sayesinde erkekler artık tıraşsız saç ekimi yöntemlerini tercih eder olmuşlardır. Kafa derisinin tamamen 1 numara uzunlukta tıraş edilmesini istemeyen hastaların birincil çekincesi estetik anlamda yaşayabilecekleri bazı sorunlardır. Bölgesel tıraşlı saç ekimi yöntemleri sayesinde bu kaygı olmaksızın gönül rahatlığıyla nakil yaptırmaya karar vermek artık mümkün.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?