fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Boyun Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yaşlılık belirtilerinin kendini en çok gösterdiği bölge yüz ve boyun bölgesidir. Sarkmaların daha erken yaşanmasından dolayı bu bölgeye uygulanan germe operasyonları ile daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir. Boyun germe estetiği de bu operasyonlardan biri olup en az 10 yaş daha genç görünmeyi sağlayan estetik bir operasyondur. Yüzün alt kısmında gerçekleşen yaşlılık belirtilerini hedef alan bu operasyon, yüz germe estetiği ile birlikte yapıldığında daha etkili sonuç vermektedir. Bu yüzden her iki operasyon genellikle komibenli olarak uygulanmaktadır.

Özel tekniklerin uygulanarak yapıldığı estetik ameliyat sonucunda, yüzün alt kısmında meydana gelen yaşlanmaları hedef almaktadır. Bu operasyona başlamadan önce kişiden gerekli tetkiklerin yapılması istenir. Eğer kişi estetik için uygun ise ve yüzünde de buna engel olacak herhangi bir durum söz konusu değilse, uzman doktor tarafından estetik operasyon uygulanır.

boyun germe ameliyatıBoyun germe estetiği, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç görünmek isteyenlerin tercih ettiği bir operasyondur. Ancak bu operasyon sadece boyun altına uygulanmamaktadır. Bazı durumlarda bu estetik tek başına yeterli gelmediği için kaş kaldırma, göz kapağı cerrahisi veya cilt yenileme gibi ek prosedürler de gerektirebilmektedir.

Boyun germe ameliyatı öncesi yapılması gerekenler

Aslında basit bir operasyon olmasına rağmen operasyonun ve sonrasının başarılı geçebilmesi için hastanın bazı kurallara uygun şekilde boyun germe estetiği için hazırlık yapması gerekmektedir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli konular, uzman doktor tarafından hastaya bildirilmektedir. Operasyondan bir hafta öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gibi operasyonu etkileyen ilaçların kesilmesi, doktorlar tarafından kişiye bildirilir. Bunun haricinde sigara ve tütün maddelerinin kesilmesi, alkolün bırakılması gibi ek önlemler de boyun germe öncesinden hastadan istenilen kurallar arasında yer alabilmektedir.

Boyun germe estetiği nasıl yapılır?

Boyun germe estetiği, sedasyon ve lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Anestezinin ne şekilde uygulanması gerektiğine uzman doktor karar vermektedir. Genellikle Liposuction uygulanarak yapılan boyun germe operasyonu; her iki kulağın arkasından ve çenenin alt kısmından kesiler atılarak yapılır.

Estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler ve boyun bölgesinin dolgunluğundan şikâyet edenler için uygulanan liposuction ile daha güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. Ancak liposuction, sadece fazla yağların alınmasını ve sarkıkların düzeltilmesini sağlamaktadır. Bunun haricinde boyunda yapısal olarak bir bozukluk söz konusu ise bu durumu düzeltmez.

Boyun germe ameliyatı sonrası

Genel olarak estetik veya diğer amaçlarla gerçekleşen operasyonların hepsinin sonrasında bazı büyük veya küçük komplikasyonların görülmesi normal karşılanmaktadır. Boyun germe operasyonundan sonra da hastada bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. İşlemin yapıldığı bölgede şişlik ve morarma en sık görülen durumlardan biridir. Ancak bunun geçici bir durum olduğunu ve bir süre sonra yok olacağını unutmamak ve herhangi bir paniğe kapılmaya gerek olmadığını bilmek gerekir.

boyun germe ameliyatı sonrasıBoyun germe estetiği sonrasında bir süre hastanın giysilerine dikkat etmesi gerekmektedir. Boynu sıkıştıran, iyileşme sürecini geciktiren boğazlı giysilerin bir süreliğine giyilmemesi gerekmektedir. Operasyondan sonra sürecin daha hızlı ilerlemesi ve hastanın kendini daha kısa sürede toparlayabilmesi için yatış pozisyonuna dikkat etmesi de önemli konular arasında yer almaktadır.

Boyun bölgesinde ve kesi atılan bölgelerde meydana gelen şişlik ve morarmaların tam olarak geçebilmesi için birkaç hafta veya 1 ay kadar zamanın geçmesi gerekmektedir. Bu süre içinde beklenmedik bir durum ile karşılaşılması halinde zaman kaybetmeden uzman doktora görünmesi gerekir. Kesi izlerinin tam olarak geçmesi ise ortalama olarak 6 ay kadar zaman almaktadır. Bu süreden sonra kişinin estetik operasyon geçirdiği artık belli olmaz.

Boyun germe ameliyatı kalıcı mı?

Estetik güzelliğe önem verenlerin tercih ettikleri boyun germe ile ilgili en sık sorulan soruların başında “boyun germe kalıcı bir operasyon mu?” sorusudur.

Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmanın en etkili yolu estetik operasyonlardır. Kalıcı bir çözüm olmakla birlikte zaman içerisinde kırışıklıkların tekrar etmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Bu durum, tamamen kişinin cilt yapısına bağlıdır.

Boyun germe estetiği zararlı mı?

Estetik operasyonlar için uzman seçimi en önemli konuların başında gelir. Operasyonun yapılması ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere hem uzman hem de kişinin kendisinin dikkat etmesi, herhangi bir zararının olmamasını etkiler. Bu nedenle boyun germe ameliyatı için uzman seçimi önemli bir konudur.

Dilerseniz Bilgehan Aydın Saç Ekimi & Estetik merkezinin diğer bir hizmeti olan ” Alın Germe ” ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?