fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Genital Bölge Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Estetik operasyon çeşitlerinin her geçen gün arttığı günümüzde, kendini gösteren yeni bir estetik tipi de genital bölge estetiğidir. Bu estetik operasyonun liposuction, meme büyütme, yüz gençleştirme, kozmetik diş cerrahisi veya vücut şekillendirme estetiklerinden herhangi bir farkı yoktur. Bu estetik tipinde amaç; dış genital bölgede görünümü değiştirmek, şekillendirmek ve buna bağlı olarak cinsel uyarılma ve tatmin konusunda potansiyel olarak psikolojik ve fonksiyonel iyileşme sağlamaktır.

Genital bölge estetiği, son dönemlerde moda haline gelen estetik türlerinden biridir. Farklı amaçlar doğrultusunda talep edilen bu estetik operasyonunda en sık; daraltma, dudakları küçültme, vajina beyazlatma gibi sonuçların elde edilmesine yönelik gelen taleplerdir. Bunlar haricinde genital bölgeye genç bir görünüm vermek de talep edilen bir estetik türüdür. Estetik tıbbında farklı operasyonların yapılması ve şekillendirilmesi sayesinde, herkesin istediği fiziki ölçülere ulaşması sağlanabilmektedir. Genital bölge estetiği; klitoral hassasiyeti artırmak için klitoris çevresindeki cildin çıkartılması, kızlık zarının yeniden inşa edilmesi gibi nedenler çerçevesinde de yapılabilen işlemlerdir.

genital bolgeGenital Bölge Estetiğinde Bilinmesi Gerekenler

Son dönemlerde kendinden daha çok söz ettiren ve kadınlarda psikolojik bazı sorunların yaşanmasına neden olan genital bölgede, dudakların büyük olması, bazı aktiviteleri yapmalarına engel olabilmektedir. Kıyafetlerden belli olması, bisiklete binememe, giysilerde sürekli geniş giymek zorunda kalınması gibi etkenler, kadınların genital bölge estetiğini tercih etmelerini etkilemektedir. Kısa süren bir işlem olmakla birlikte çoğu zaman lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyondan sonra kişinin kendini toparlaması ve işlerine geri dönmesi mümkün hale gelebilmektedir. Genellikle lazer ile yapılan vajina daraltma işlemi, herhangi bir ağrıya ya da acıya neden olmamaktadır.

Genital bölge estetiğinde tercih edilme nedenlerinden biri de kızlık zarının yeniden şekillendirilmesidir. Genellikle aile ve sosyal nedenlerden ötürü talep edilen bu işlem sonucunda, kızlık zarı yeniden inşa edilerek kişinin özgüveninin yeniden kazanılması sağlanmaktadır.

Neden Genital bölge estetiği?

Kadınlarda psikolojik sorunların oluşmasına neden olabilen birçok fiziki durum söz konusudur. Ancak bazı özel durumlar, aile ve sosyal hayatı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Mesela genital bölgenin büyük olması, görünüm açısından kötü bir görünüme neden olmakla birlikte kıyafetler konusunda seçici davranmayı, sosyal hayatta daha fazla tedbir almayı gerektirir. Bu da can sıkıntısına neden olabilen durumlardan biridir. Toplumumuzda kadınların bisiklete binmesi yaygın olan bir aktivitedir. Ancak vajina dudaklarının büyük olması durumunda bu tip aktivitelerin gerçekleştirilmesi çok güç bir hale gelebilmektedir. Genital bölge estetiği ile bu tip durumlar çözüme kavuşturulmaktadır.

Genital bölge estetiğinin yapılmasındaki bir diğer amaç ise genç bir görünümün elde edilmesidir.  Liposuction, meme büyütme, yüz gençleştirme, kozmetik diş cerrahisi estetiği gibi cilde güzellik ve gençlik veren estetik operasyonlar gibi genital bölge estetiği de yine bu bölgenin genç görünmesini sağlamaktadır. Bu da diğer estetik operasyonlardan farklı bir işlem olmadığını göstermektedir.

İnsan hayatını etkileyen en büyük etken, aile ve sosyal çevredir. Ancak kadınlar, bazı nedenlerden dolayı kızlık zarlarını yitirebilmektedir. Bu kendi istekleri ile olabileceği gibi herhangi bir nedenden ötürü de meydana gelebilmektedir. Ancak toplum olarak bu tip durumların hoş karşılanmaması, kadınlarda travma oluşmasına neden olabilmektedir. Genital bölge estetiği yaptırılarak kızlık zarının yeniden inşa edilebilmesi sayesinde bu tip sorunlar da ortadan kalkmaktadır. Tabi bu gibi işlemleri yaptırmadan önce hastane ve doktor seçiminde itidali davranmak önemlidir. Çünkü hassasiyet gerektiren bu konuda alanında uzman olmayan birinden destek almanız beklentilerinizin karşılanması noktasında yetersiz kalabilmektedir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?