fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Göz Altı Işık Dolgusu Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cilt sorunları arasında en yaygın şekilde görülen ve ciddi can sıkılmalarına neden olan göz altı şişlikleri, morluklar ve sarkmalar; medikal estetik dünyasına sunulan geniş yöntemler sayesinde kolaylıkla çözülebilen durumlar haline gelmeye başladı.  Birçok yöntemin uygulanarak göz altında meydana gelen problemler çözüme kavuşturulabilmektedir. Ancak genellikle ameliyat ile yapıldığı için bazı işlemlerin hasar bırakabileceği düşüncesi ile çoğu zaman kişiler bu tip tedavi yöntemlerini pek tercih etmezler.

Göz altı ışık dolgusu, diğer yöntemlerden daha farklı bir yöntem olup, kısa sürede aradığınız güzelliğe yeniden kavuşmanızı sağlayan etkili bir çözümdür. Şişlik, morluk gibi sorunlarınızdan kısa sürede kurtulmak için tercih edebileceğiniz bu yöntem için en çok dikkat etmeniz gereken ayrıntı, operasyonu uygulayacak uzmanın alanındaki tecrübesi ve hastane seçimidir.

göz altı ışık dolgusuGöz altı ışık dolgusu nedir?

Her kadın ve erkek güzel görünen bir yüze sahip olmak ister. Ama çevresel faktörler, stres, yorgunluk ve doğal yaşlanma süreci, ciltte istenilen görünümü zaman içerisinde yok etmeye başlar. Estetik dünyasında bu tip durumlara karşı geliştirilen yöntemlerin bulunması, ihtiyaçtan çok daha fazlasını karşılamaya yeterli gelebiliyor. Göz altı ışık dolgusu da bu yöntemlerden biri olup son dönemlerde adından en çok söz ettiren estetik operasyonların başında gelmektedir.

Göz altı ışık dolgusu vücut tarafından üretilen “hyaluronik jel” adındaki dolgunun cilde enjekte edilmesine denir. Göz altında oluşan şişlik ve morlukların giderilmesi amacı ile uygulana bu yöntem kullanıldıktan sonra “poly vitamin” adı verilen madde kullanılarak hücrelerin yenilenmesi sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Göz altında meydana gelen morluklar ve torbaların giderilmesine yönelik olarak geliştirilen göz altı ışık dolgusu, diğer yöntemlerden farklı olarak direkt kemiğe uygulanmaktadır. Uygulama esnasında kişinin ağrı çekmemesi için uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Kadın ve erkeklerde uygulanabilen bu yöntem sayesinde en az 1,5 yıl, kişinin cilt bakımına dikkat etmesine bağlı olarak 3 yıla kadar ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilebilmektedir. Estetik açıdan güzel görünmeyi sağlayan ve etkili sonuçları sayesinde son dönemlerin kendinden en çok söz ettiren cilt bakım yöntemleri arasına giren ışık dolgusu sayesinde cildinizde aradığınız güzelliği yeniden yakalayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Estetik operasyonların başarılı geçebilmesi için kişilerin operasyon sonralarında dikkatli hareket etmeleri önemlidir. Göz altı ışık tedavisinden sonra da dikkat edilmesi gereken önemli bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Bunlara uygun şekilde hareket etmeniz durumunda, cildinizde özlemini çektiğiniz güzelliğe yeniden ulaşabilirsiniz.

Operasyon sonrasında, ciltte meydana gelen morarma ve kızarıklıklar, normal karşılanmaktadır. Bu durum, genellikle 4-5 saat sonra kendiliğinden ortadan kalkar. Enjeksiyon uygulamasının yapıldığı bölgede hafifi kaşıntıların oluşmasına karşı temkinli davranmak ve yüzün ovuşturulması ya da kaşımasından uzak durulması önemli bir konudur. Uzman doktorun belirlediği süre içerisinde cilde herhangi bir kozmetik maddenin sürülmemesi gerektiğini unutmayın.

Cilt güzelliğinde beklentileri elde edebilmek ve doğal bir güzelliğe sahip olmak için tercih edilen göz altı ışık dolgusu, tek başına kullanılabileceği gibi farklı estetik operasyonlarla kombineli olarak da kullanılabilir. Örneğin göz kapağı sarkması, kaşlar arasındaki çizgilerin giderilmesi için uygulanan estetik operasyonlarla birlikte kullanılabilen göz altı ışık dolgusu sayesinde, tüm yüz bölgenizde belirgin bir şekilde gençleşme hissini yakalayabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu, uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu nedenle hastane ve uzman seçimine son derece dikkat edilmesinde fayda vardır. referansı bol ve kendinden söz ettiren bir isimden destek almanız gönül rahatlığı ile operasyona hazırlanmanızda önemli bir etki olacaktır.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?