fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

HiFu Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Yaşlılık belirtilerini yok etmeye yönelik olarak geliştirilen HiFu (‘Yüksek Yoğunluk Odaklı Ultrason) ameliyat gerektirmeden yüzde oluşan sarkmaları ve kırışıklıkları gideren bir yöntemdir. Medikal estetik yöntemlerinden biri olarak estetik dünyasına giren bu yöntem, genel anestezi gerektirmeyen ve en az ameliyatla yüz gerdirme işlemi kadar etkili sonuç verebilen bir yöntemdir. Cilt ve cilt altı dokuları yenileyici özelliği olan HiFu ameliyatsız yüz germe işlemi, yaşlanmaya karşı önlem almak isteyenler için ideal bir yöntemdir.

Kısa süren bir işlem olması, işlemden sonra kişinin hemen sosyal hayatına ve iş hayatına dönebilmesi gibi pek çok avantajı bir arada sunan ameliyatsız yüz germe işleminde kullanılan pek çok yöntem vardır. Fokuslu ultrason ile yüz gençleştirme, iğneli radyofrekans, hyaluronik asit aşıları, vitamin aşıları, dolgu uygulamaları, dolgu ile yüz gençleştirme, iple yüz gençleştirme gibi yöntemler, sık kullanılan ve kişinin durumuna göre tercih edilen ameliyatsız yüz germe işlemlerindendir.

ameliyatsız yüz germeFokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Gençleştirme Nedir?

Doğal yaşlanma sürecine giren kişilerin yüzlerinde belli bir yaştan sonra sarkma ve kırışma gibi durumlar kendini göstermeye başlar. Daha genç görünen bir yüze sahip olmak için uygulanan kozmetik ürünler ve cilt bakım kremleri bir yerden sonra yetersiz kalabilmektedir. Bu tip durumlarda ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları tetikleyen fosuklu ultrason (ultraskin) yöntemi ile yüz germe işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem daha çok yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, kaz ayakları, hafif gıdılar gibi sarkmaların gerçekleştiği bölgelere uygulanmaktadır.

Fosuklu ultrason (ultraskin) ile yüz germe işlemine ek olarak dolgu yapmak, işlemin daha sağlıklı hale gelmesini etkilemekle birlikte yüzün daha genç görünmesi için önerilmektedir.

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne) ile Yüz Gençleştirme Nedir?

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biri olan ve yüksek etkiye sahip olan frakansiyonel radyofrekans (sacrlet altın iğne) yöntemi ile yüz gerdirme tekniği de sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu uygulama yapılırken mikroiğneli frekans yöntemi, mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği cildin gerilmesini sağlar. Bu işlem de yine genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için günümüzde en sık tercih edilen ameliyatsız yüz germe tedavilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntem, özellikle geçmişte akne ve sivilce izi bulunan kişilerde tercih edilen bir uygulamadır.

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı, somon DNA ile yüz gençleştirme Nedir?

Kişinin kendi kanından elde edilen PRP, birçok tedavide kullanılmaktadır. Daha genç bir görünüme sahip olmak isteyenlerin yüz germe işlemlerinde tercih ettikleri bu yöntem, uygulanan ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Polinükleotid madde içeren somon ise cilt onarımını sağlarken Hyaluronik asit aşı ise ciltte besleyici ve nemlendirici özelliği bulunan bir tür şekerdir.

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinin günümüzde yaygın bir şekilde kullanılması sayesinde, yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması çok daha rahat bir zemin üzerine oturtulabilmektedir.

Dolgu ile Yüz Gençleştirme

Yüz germe ameliyatları genellikle lokal anestezi veya genel anestezi uygulanarak yapılan işlemlerdir. Ancak bu işlemler haricinde de uygulanan ve en az ameliyat kadar yüzün gençleşmesini sağlayan yöntemlerden biri olan dolgu ile yüz gençleştirme, cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları gibi nedenlerden dolayı yüzde meydana gelen sarkmalarda kullanılan bir yöntemdir. 40-50 yaşlarından sonra daha çok tercih edilen bu uygulama ile istediğiniz güzelliğe sahip bir cilde kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

ameliyatsız yüz germeİple Yüz Gençleştirme (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

Daha çok alt yüz bölgesinde yani çene kısmında uygulanan iple yüz gençleştirme yöntemi de ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yer alan bir uygulamadır. Alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda uygulanan bu yöntem, zayıf yağ dokusu az kişilerde uygulanabilen bir yöntem değildir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Her insan genç görünmek ister ve bunu koruma altına almak ister. Ama ne yazık ki doğal yaşlanma süreci, ciltte sarkmaların başlaması ile kendini gösterir. Yaşlılık belirtilerinin en çok görüldüğü bölge yüzdür. Yüzde sarkmalar, kırışıklıklar gibi durumlar, sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Birçok yöntem uygulanarak yüz gençleştirme operasyonları yapılmaktadır. Fakat bu işlemler yapılırken daha çok cerrahi operasyonlar uygulandığı için insanlar bu riske girmek istemeyebiliyorlar. Ameliyatsız yüz germe işlemi ise bıçak altına girmeye gerek kalmadan kısa sürede tamamlanabilen ve en az ameliyatla yüz germe işlemleri kadar etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?