fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Hiperbarik Saç Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Hiperbarik saç tedavisi, diğer adıyla oksijen tedavisi, saç ekimi işlemi sonrasında yeni nakledilen saçların kafa derisine daha kolay ve çabuk tutunmasını sağlamak amacıyla kandaki oksijen miktarının arttırıldığı yöntemdir. Bu amaçla uzun yıllar süren bilimsel araştırmalar ve deneyler sonucunda metabolizmaya atmosferik basıncın da üzerinde basınçtaki saf oksijen verilerek tedavi uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde damarlardaki mikrosirkülasyon daha akıcı bir hal almakta ve saçlar daha sağlıklı bir yapıya ve görünüme kavuşmaktadır.

Oksijen insan vücudunun ve metabolizmasının en temel ihtiyaçlarından biridir. Nefes alıp verdiğimizde bünyemize giren hava tüm muhteviyatıyla birlikte işlemden geçirilerek vücudumuzdaki organlara ve dokulara aktarılır. Hiperbarik tedavinin temel mantığı da budur. Yüksek basınçlı bir ortamda verilen oksijen vücut tarafından normal basınçlı ortamda olduğundan çok daha hızlı bir şekilde emilir ve dolaşıma girer.

Hiperbarik Tedavi Nasıl Uygulanır?

Hiperbarik saç tedavisinin temel amacı kandaki oksijen miktarını arttırmaktır. Bu tedavi günümüzde başka birçok alanda da uygulanmaktadır. Saç alanında çoğunlukla saç ekimi tedavisine destek olarak uygulanır. Hiperbarik saç tedavisi uzmanı hekim saç ekimi prosedüründeki aşamalardan sonra hastayı oksijen odasına alır.

Oksijen odasında hastaya yüksek miktarda oksijen verilir. Bu da saç ekimi işlemi sonrasındaki iyileşmeyi hızlandırır. Hiperbarik saç tedavisi uygulaması özellikle zarar görmüş saçlara kalınlık, esneklik ve parlaklık kazandırma bakımından son derece faydalıdır. Kepeklenmeye ve seboreye karşı da oldukça etkili olduğu görülmüştür.

Hiperbarik Saç Tedavisi Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Hiperbarik saç tedavisi uygulamasının birçok avantajı bulunmaktadır. Saç ekimi tedavisi sonrası iyileştirme sürecine birçok faydası olan bu uygulamanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

İyileşme sürecini hızlandırır: Hiperbarik saç tedavisi saç ekimi sonrasındaki iyileşme sürecini bir hayli kısaltmaktadır.

Ödem oluşumunu azaltır: Hiperbarik saç tedavisi ödem oluşumunu fark edilir derecede azaltır. Tedavi esnasında kana karışan bol miktarda oksijen, diğer birçok faydasının yanı sıra ödem giderici bir etki de sağlamaktadır.

Antibakteriyel özelliğe sahiptir: Hiperbarik saç tedavisi saç ekimi sonrasında görülebilecek komplikasyonları azaltır. Enfeksiyon riskini de en aza indiren bir etkiye sahiptir.

Hiperbarik saç tedavisi gün geçtikçe daha fazla rağbet gören bir uygulamadır. En olumlu etkilerini FUE saç ekimi uygulamasıyla birlikte kullanıldığında gösteren bu tedavi yöntemi, saç foliküllerini besleme etkisiyle nakil işleminin başarı yüzdesini yukarılara çeker. Hiperbarik saç tedavisi uygulamalarında bugüne dek hiçbir yan etki gözlemlenmemiştir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?