fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

HydraFacial Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cilt bakımı, her kadın ve erkek için önemlidir. Cildin güzel görünmesi, sağlıklı kalabilmesi ve parlak bir dokuya sahip olabilmesinde etkin bir rol oynayan doğal nem dengesi, cildin en çok korunması gereken detayıdır. Çevresel faktörler, doğal yaşlanma süreci, stres, aşırı trafik ve iş yoğunluğu gibi durumlar, kişilerde psikolojik sorunların yaşamasına neden olmakla birlikte fiziki olarak da değişikliklere neden olmaktadır.  HydraFacial cilt bakımı tam da bu nedenlerden ve dolayı meydana gelen nemsizlik sorununa karşı geliştirilmiş doğal bir cilt tedavisi yöntemidir.

hydrafacial cilt bakımıGüvenilir bir yöntem olması, cilt bakımı yaptırmak isteyen herkese kolaylıkla uygulanabilmesini etkileyen HydraFacial cilr bakımı için doğru kişinin seçilmesi en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Çünkü bu bakım uygulanırken kullanılan bazı ilaçların oranlarının doğru şekilde ayarlanmaması durumunda, istenilen sonuçları elde etmek engellenebiliyor.

Cilt bakımı yaptırmadan önce bakım uzmanı seçmek kadar bakım merkezi de önemlidir. Sıradan bir şekilde uygulanmayan ve evde cilt bakımından çok daha farklı teknikler kullanılarak uygulanan HydraFacial cilt bakımı için öncelikle bazı analizlerin yapılması gerekir. Çünkü her cilt yapısı birbirinden farklıdır ve uygulama yapılırken cildin durumuna ve tipine göre hareket edilmesi gerekir.

HydraFacial cilt bakımı nasıl uygulanır?

Normal şartlarda aynaya baktığınızda, cildinizin temiz ve pürüzsüz olduğunu görürsünüz ama yine de kırışıklıklar ve sarkmaların olduğunu görmekten gözlerinizi alamazsınız. Cilt yüzeyi ne kadar temiz ve parlak görünürse görünsün, cildin alt katmanındaki işleyişler gözle görülmeyecek kadar farklıdır. Bu da bakarken bir şey görülmediği halde ciltte istenmeyen görünümlerin görülmesini etkilemektedir. HydraFacial ile cilt bakım uygulamasının temel dayanağı kullanılan cihazdır. Vakum vererek cildin alt tabakasında oluşan kirlerin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bu yöntem sayesinde cilt gözenekleri yeniden hava almaya başlar ve böylelikle daha güzel bir görünüm oluşmaya başlar.

HydraFacial cilt bakım yöntemi, sadece cildin güzel görünmesine yardımcı olmaz. Aynı zamanda cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma gibi işlemler de uygulanarak cildin doğal güzelliğine ve tazeliğine ulaşması sağlanmaktadır. Medikal estetik alanında son dönemlerde sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedeni ise güvenilir bir yöntem olmasından kaynaklanmaktadır.

HydraFacial Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt problemlerinin hepsi birbirine benzese de altında yatan nedenler birbirinden farklıdır. Akneli cilt, lekeli cilt, kırışık cilt, sarkan cilt ve daha birçok cilt sorunu bulunmaktadır. Bu tip sorunlara karşı geliştirilen HydraFacial, kişinin cilt şikâyetlerine göre uygulanmaktadır. Bu nedenle doğru bir uzman seçmek önemlidir. Çünkü cilt bakımı yapılmadan önce gerekli analizlerin yapılarak yaşanan sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek gerekir ve buna göre uygulanacak yöntemin belirlenmesi sağlanır.

hydrafacialHydraFacial cilt bakımından sonra komplikasyon oluşur mu?

Genellikle cilt bakımı yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri, uygulanacak cilt bakım yönteminden sonra oluşabilecek komplikasyonların olup olmadığıdır. Doğal bir cilt güzelleştirme yöntemi olarak da kabul edilebilecek HydraFacial, herhangi bir komplikasyona neden olmamaktadır. Hatta ilk seanstan sonra bile gözle görülür şekilde cildinizde düzelmelerin meydana geldiğini görebilirsiniz.

Birçok yönden faydası olan cilt bakım yöntemi sayesinde kendinize olan güveniniz artar, cildinizde yaşadığınız kırışıklık, sarkma ve lekelenme gibi durumlardan ameliyat olmadan kurtulabilirsiniz. Anestezi gerektirmeyen bir uygulama olan HydraFacial cilt bakımı sonrasında gündelik yaşamınıza ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak, parlak ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için onca para harcamaya gerek bırakmayan HydraFacial cilt bakım yöntemi hakkında daha fazla bilgi almak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?