fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

IGF Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesi erkekler kadar kadınların da sık sık yaşadığı bir sorundur. Stres, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve genetik gibi birçok unsur saç dökülmesi üzerinde etkilidir. Gayet sağlıklı saçlara sahip bir kişinin genetik nedenlerden ötürü saçlarının birden dökülmeye başlaması mümkündür. Bu ve benzer sorunlar son teknolojik gelişmelerle birlikte artık rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Bu gelişmeler sayesinde geliştirilen en etkili yöntemlerden birisi IGF tedavisidir. IGF-1 olarak da bilinen büyüme faktörü saç dökülmesini yavaşlatan, geciktiren veya durduran etkili bir serum desteği sunar. Bu serumun içinde amino asitler, mineraller ve vitaminler bulunur. IGF saç köklerine iğne yardımıyla enjekte edilerek uygulanır.

IGF Tedavisi Nasıl Uygulanır? IGF’in Çalışma Prensibi Nedir?

IGF tedavisinde saçlara büyüme faktörünü sağlayan bir madde uygulanır. Saç köklerine doğrudan enjekte edilen IGF saç dökülmesini durdurur. IGF-1 faktörünün temel çalışma prensibi saç köklerindeki kan dolaşımını arttırmak ve bu sayede saç gelişimini sağlamaktır. IGF saç kalınlaştırıcı ve parlaklaştırıcı etkisiyle özellikle saç ekimi yapılan hastalara tavsiye edilmektedir. İki tedavinin birlikte uygulanması nakil prosedürünün başarı oranını önemli ölçüde arttırır.

IGF’nin eğer hastaya ait saç folikülleri tamamen kaybedilmişse hiçbir şekilde işe yaramayacağının unutulmaması gerekir. IGF halen var olan foliküller üzerinde etkilidir. Dolayısıyla IGF tedavisi çoğunlukla gençler ve saçları yeni dökülmeye başlamış kişiler üzerinde etkilidir.

IGF’in Etkileri Nelerdir?

  • Saç foliküllerindeki kan dolaşımını arttırır.
  • Saçları nemlendirir.
  • Saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Saç dökülmesini azaltır veya durdurur.
  • Saç gelişimini ve kalınlaşmasını sağlar.

IGF yöntemi bu anlamda birçok hastaya faydalı olmuştur. IGF-1 saçları uyararak gelişimi arttıran bir müdahale biçimidir. Tabii bu müdahale için öncelikle mutlaka konunun uzmanı hekimlerin görüşü alınmalıdır.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?