fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Jawline Çene Hattı Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz bölgesi, insan vücudunun en çok dikkat çeken bölümüdür. Alın çizgisinden başlayarak çene alt kısmına kadar bölgeye “yüz” denir. Yüz bölgesinde kadın ve erkeklerin en çok şikâyet ettikleri durumların başında çene hatlarının düzgün olmaması ve bunun da görüntü itibari ile rahatsız edici bir görünüme neden olmasıdır. Kozmetik estetik operasyonlarında geliştirilen yöntemler sayesinde bu tip sorunların ortadan kaldırılması çok rahat bir hale getiriliyor. Jawline çene hattı dolgusu da yenilikçi yöntemlerden biri olup son dönemlerde kadın ve erkeklerin daha çok tercih ettikleri bir yöntem haline gelmiştir.

Çeneden hacim eksikliği, asimetrik problemler, çene hattı çizgisinin olmaması gibi sorunları herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden ortadan kaldıran çene hattı dolgusu, aynı zamanda çene kısmında yer alan kırışıklıklar ve çukurların kaybedilmesi amacıyla da kullanılan bir yöntemdir.

jawline dolgusuNeden jawline çene hattı dolgusu yapılır?

Yüz bölgesinin belli bir simetride olması, daha güzel bir görünümün oluşmasını sağlar. Ancak bazı kişilerde doğuştan veya sonradan meydana gelen bazı durumlardan dolayı bu simetri olmayabiliyor. Modern estetik dünyasında yaşanan gelişmeler ve yapılan yenilikler sayesinde herhangi bir cerrahi prosedür uygulanmadan da yaşanan bu bozukluklar düzeltilebiliyor. Çenede yer alan kırışıklıklar veya çukurların giderilmesinde, çene hattı çizgisinin belirgin hale getirilmesinde ve daha birçok çene bozukluğu durumunun ortadan kaldırılmasında kullanılan ve son derece etkili yöntemlerden biri olan jaweline çene hattı dolgusu, düz ve genç bir çene çizgisine sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir yöntemdir.

Çenedeki şekil bozukluğu, kişinin vücut yapısından yani doğuştan gelen bir durum olabilmekle birlikte sonradan yaşanan kazalar veya farklı travmalardan dolayı meydana gelebilmektedir. Bu da kişiler üzerinde psikolojik sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Estetik operasyon geçirmeden daha basit yöntemlerle bu sorundan kurtulmak isteyenler için geliştirilen çene hattı dolgusu, kısa sürede şekil bozukluklarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan kozmetik bir prosedürdür. Alt çene kemiğine enjekte edilen dolgu maddeleri ile yapılan bu işlemin herhangi bir yan etki ve komplikasyona neden olmaması da ayrıca son dönemlerde daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir.

Çene dolgusu kimler yaptırabilir?

Kadın ve erkeklerde sık tercih edilen estetik tekniklerinden biri olan çene dolgusu (jawline), sağlık sorunu olmayan ve dolgu maddesine karşı alerjisi olmayan herkes tarafından yaptırılabilen bir işlemdir. Bu işlem, çene yapısından memnun olmayanların tercih edebilecekleri bir yöntem olup başarı oranı son derece yüksek bir işlemdir. Hafif ve orta dereceli hastalarda daha çok tercih edilen bu yöntem için öncelikle gerekli bazı testler yapılarak kişinin jawline için uygun olup olmadığı değerlendirilir ve sonrasında operasyon ile ilgili ön bilgilendirmeler yapıldıktan sonra uygulanır.

jawline çene hattıJawline yaptırmanın avantajları nelerdir?

Çene bozukluğu veya çenede şekil bozukluğu ile birlikte çenedeki kırışıklıklardan ve çukurlardan rahatsız olan kişilerin tercih edebilecekleri bu yöntem, daha keskin bir yüz hattına sahip olmak isteyenler için en ideal yöntemlerden biridir. Birçok yönden avantajının olmasının yanında en önemli avantajı, fiyatı ve kısa sürede uygulanabiliyor olmasıdır. Çene dolgusu da diğer estetik dolgular gibi kalıcı çözüm değildir. Kullanılan dolgu maddesinin kalitesine ve kişinin vücudunun dolgu maddesine karşı verdiği tepkiye bağlı olarak ortalama 6-12 ay arasında kalıcı olan çene dolgusu, bu süreden sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Geçici çözüm ile çene hattının düzeltilmesini isteyenler ve cerrahi operasyonlara girmek istemeyenler için büyük avantajlar sağlayan bu yöntem ile daha güzel görünen bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?