fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Kadınlarda Saç Ekimi Hakkında

Saç dökülmesi, erkeklerdeki sıklıkta olmasa da, kadınlarda da seyrelme veya bölgesel kellik şeklinde görülebilmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalarda kadınlardaki saç dökülmesinin kesin nedeniyle ilgili net bulgular elde edilememiş olsa da, teknolojik gelişmeler sayesinde kadınlarda saç ekimi alanında büyük adımlar atılabilmiştir.

Kadınların %40’ı 50 yaşına kadar saç dökülmesinden şikayetçi olmaktadır. Kadınlardaki saç dökülmesi türleri ve paternleri erkek tipi saç dökülmesinden farklı seyir ve semptomlar gösterir. Erke tipi saç dökülmesi kafanın belirli bölgelerinde yoğunlaşırken, kadınların saçları daha homojen bir şekilde dökülür. Bununla birlikte genel olarak kadınlardaki saç dökülmesinin başın tepe bölgesinde biraz daha yoğun olduğu söylenebilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kadınlarda saç dökülmesini tetikleyen nedenlerden başlıcaları şunlardır:

Yaş: İlerleyen yaşla birlikte kadınlarda da tıpkı erkeklerde olduğu gibi saç dökülmesi artar.

Hormonlar: Kadınlarda saç dökülmesini en çok etkileyen unsurlardan birisi de hormonal değişimlerdir. Bilhassa menopoz döneminde olan veya menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda saçlar daha yoğun bir şekilde dökülebilir.

Genetik: Kişinin ailesindeki kadın büyüklerinde saç dökülmesi şikayeti varsa, o kişide de saç dökülme sorununun görülme ihtimali artar.

Kadınlardaki saç dökülme sorunu da, tıpkı erkeklerde olduğu gibi, saç ekimi kliniklerinde gerçekleştirilecek nakil müdahaleleri vasıtasıyla ortadan kaldırılabilir.

Kadınlara yönelik saç ekimi prosedürlerinin fiyatları uygulanacak nakil tekniğine ve işlem sonrası bakım ayrıntılarına bağlı olarak farklılık arz edebilmektedir. Siz de saç ekimine uygun olup olmadığınızı öğrenmek ve olabilecek en çok sayıda greft ile en uygun fiyatlı nakil uygulamalarımızdan faydalanmak istiyorsanız lütfen formumuzu doldurunuz veya bizimle irtibata geçiniz. Kliniğimizde en iyi sonuçları sunmak için sizi bekliyoruz.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?