fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Karın Germe Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Estetik açıdan güzel görünmek her kadın ve erkek için önemlidir. Ancak bazı durumlarda bunu elde edebilmek için mutlaka bıçak altına yatmak gerekebilir. Sarkık karın bölgesi, kıyafet giyimini zorlaştırır, sosyal hayatı olumsuz yönde etkiler ve ciddi psikolojik sorunların yaşanmasına neden olabilir. Diyet, spor, egzersiz gibi karın germe hareketlerinde süreklilik gösterilmesine rağmen, erimeyen yağların çıkartılması amacıyla yapılan karın germe estetiği, bir zayıflama yöntemi değildir ve bunun karıştırılmaması gerekir. Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatı, erimeyen inatçı yağların eritilerek bölgeden çıkartılmasına ve akabinde, gerdirme işlemi yapılarak kapatılması işlemine denmektedir.

Güzel görünmek için sadece makyaj yapmak yeterli değildir. Bazı sorunlar, kalıcı hasar bırakabilir. Mesela kadınlarda veya erkeklerde aşırı kilo vermeden sonra ortaya çıkan problemlerden biri cildin sarkmasıdır.  Karın bölgesinde bu sorun daha fazla görülür. Özellikle aşırı kilo veren kadınlarda ve erkeklerde yaşanan bu problemin giderilmesi, normal diyetlerle ya da sporlarla mümkün olmayabiliyor ve cildin sarkması durumu kendini göstermeye başlayabiliyor. Karın germe estetiği, tam olarak bu amaçla yapılan bir işlemdir. Karın bölgesinde yer alan fazla yağların çıkarılması ve akabinde bölgedeki fazla derinin alınması ile işlem tamamlanmaktadır.

karın germe estetiğiKarın germe estetiği neden yapılır?

Fazla yağlar, vücutta sarkık bir görünümün oluşmasına neden olur ve bu da can sıkıcı zamanların yaşanmasına neden olur. Genellikle karın germe estetiği şu nedenlerden dolayı yapılır.

  • Karnın genel gevşek yapısının ortadan kaldırılması
  • Karında fazla olan ve gittikçe artan yağ dokusunun alınması
  • Karnın şiş gibi görünmesini sonlandırmak
  • Sarkık karın derisini kaldırmak.

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz nedenlerden farklı olarak daha güzel bir görünüm elde etmek ve bunu kalıcı hale getirmek amacıyla da karın germe estetiği yapılan bir işlemdir.

Karın germe estetiği nasıl yapılır?

Karın germe estetiği, ortalama 2 ile 4 saat arasında tamamlanabilen bir işlemdir. İşlem uygulanırken genel anestezi veya belden aşağısına anestezi uygulanarak yapılmaktadır. İşlem yapılmadan önce hastadan gerekli tahlillerin yapılması istenir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra karın bölgesinde iç çamaşırı ile gizlenecek bölgeden kesi atılır. Bu kesi oluşturulduktan sonra keşiden içeriye girilerek karın kasları güçlendirilir. Karın derisi gerilerek fazla olan yağ dokusu ve deri atılır. İşlem tamamlandıktan sonra operasyonun uygulandığı bölgeye direnler atılır. Bu direnler, genellikle 1 ile 3 gün arasında takılı kalır ve daha sonra çıkartılır.

Karın germe estetiğinden sonra yapılması gerekenler

Operasyonun doğru şekilde tamamlanması ve istenen görünümün elde edilebilmesi için hastanın operasyon sonrasında dikkat etmesi gereken bazı önemli konular vardır. Bunlar;

  • Ameliyattan sonra doktorun verdiği korse, 1 ay boyunca takılmalıdır.
  • Ameliyat sonrası hastanın eğilerek yürümemesi gerekmektedir.
  • Ameliyat için eriyen tipte ipler kullanılmış ise bu dikişlerin alınmasına gerek yoktur.
  • Karın germe estetiğinden sonra operasyonun uygulandığı bölgede kızarıklıklar oluşabilir, bu durum, 6 ay içerisinde geçer.
  • Ameliyat sonrası ufak bazı izler kalsa da iç çamaşırı ile gizlenebildikleri için herhangi bir görünüm rahatsızlığı söz konusu olmaz.

Neden karın germe estetiği?

Fiziki ölçülerin güzel olması, aynı zamanda görünüm açısından güzel bir görünümün elde edilmesini de etkiler. Karın germe estetiği yaptıran kişiler, yaşlılık belirtilerinden sayılan sarkmalar başta olmak üzere birçok karın bölgesi sıkıntısından da kurtulmuş olurlar. Karın bölgesinin genç görünmesi, fiziki anlamda da kişinin özgüvenli olmasını sağlar. Bu nedenle karın germe estetiği son dönemlerde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

Diğer Germe Ameliyatı Operasyonlarımız;

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?