fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Kaşlara IGF Uygulaması Nedir? Faydaları Var mı?

Kaş dökülmesi ya da kaş seyrelmesi de en az saçlarda görülen dökülme ve seyrelme problemleri kadar görülebilen bir durumdur. Kaşların seyrelmesi veya dökülmesi yüzde görünüm açısından hoşlanılmayan görünümün oluşmasına neden olur. Bu tip durumların önüne geçmek için medikal estetik kategorisinde sunulan kaş IGF uygulaması ile kısa sürede bu sorunun önüne geçilebiliyor, kaşların doğal ve güzel görünmesi sağlanabiliyor.

IGF-1, yapısal olarak insüline benzer. IGF’nin enjekte edildiği alanda hücreler harekete geçmeye başlar ve yaşanan kaş dökülmesi ya da seyrelmenin seyri değişerek yeniden eski görünüme ulaşılması sağlanmış olur. Günümüzde estetik alanda sıklıkla kullanılmaya başlanan ve başarı oranı son derece yüksek olan kaş IGF uygulaması, kaş dökülmesi, kaş seyrekliği gibi sorunlarla karşı karşıya olanların yaşadıkları problemlerden kurtulmasını sağlamaktadır.

kaş igf uygulamasıIGF Nedir, Ne İşe Yarar?

IGF, son dönemlerde birçok alanda kullanılmaya başlanan içerisinde 191 amino asit bulunan büyüme hormonudur. Estetik dünyasında eskiden beri kullanılan büyüme hormonu vücut geliştirmeden saç ekimine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Kaş dökülmesi, seyrelmesi gibi durumlarda da kullanımı sonucunda etkili sonuçlar sunan IGF, saç ve kaş folikülleri uyarmada ve çoğaltılmasında etkili bir yöntemdir.

Kaş dökülmesi, sık görülen problemlerden biridir. Buna yönelik olarak yapılan çalışmalar arasında en net sonuç veren ve estetik olarak kişinin daha güzel görünmesine yardımcı olan kaş IGF uygulaması sayesinde, kişilerin özgüvenleri yerine gelmekte ve kendilerinden daha emin olacak şekilde sosyal hayatlarına devam edebilmektedirler.

Temel prensibi uyarıcı etki olan bu yöntem sayesinde kaş dökülmesi problemi yaşayanlar, kısa süre içinde yeniden doğal ve güzel görünen kaşlara sahip olabilmektedir.

IGF uygulaması kimlere yapılır?

Günümüzde yaygın olarak görülen problemlerin başında kaş dökülmesi gelir. Erkek ve kadınlarda görülen bu problemin farklı nedenleri bulunmaktadır. Doğal yaşlanma süreci başta olmak üzere; kadınlarda stres, doğum kontrol haplarının kullanılması, gebelik, hızlı kilo alıp verme gibi nedenler, kaşlarda zayıflamalara ve dökülmelere neden olmaktadır. Ciddi anlamda can sıkan bu durumun önüne geçmek için piyasada satılan çok farklı kozmetik ürünler ve serumlar bulunmaktadır. Ancak kabul etmek gerekir ki kaş dökülmesi genel itibari ile hormon bozukluklarından ve kıl hücrelerinin fonksiyonunu yitirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu tip durumların önüne geçebilmek için uygulanabilecek en iyi yöntem kaş IGF uygulamasıdır.

Kaş IGF uygulamasının faydaları nelerdir?

Kişinin görünümünü önemli ölçüde değiştiren ve kişinin özgüveninin yerinde olmasını sağlayan kaşlar ve saçlar, zaman içinde farklı nedenlerden dolayı dökülebilir veya seyrelebilirler. Bu durum, kişilerde psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Genellikle saç ekimi için tercih edilen bazı yöntemler vardır fakat bu yöntemlerden bazıları uzun uğraş gerektirir bazıları da beklentilere net olarak cevap vermez. Ancak kaş IGF uygulaması, bugüne kadar en başarılı sonuçları veren bir uygulama olarak medikal estetik alanında karşımıza çıkmaktadır.

kaşlara igfPsikiyatri uzmanları, kişilerde saç dökülmesi ve özellikle de kaş dökülmesinin ciddi travmalara neden olduğunu belirtmektedir. Kaş ekimi için kullanılan farklı ve geçici yöntemlere başvurmak yerine kalıcı çözüm arayanlar için sunulabilecek en ideal yöntem olan kaş IGF uygulaması, herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Bilindiği gibi diğer kaş ekimi veya saç ekimi yöntemlerinde genellikle cerrahi operasyon uygulanmaktadır. Bu da kişilerin işlem sonrasında çok dikkatli olmalarını gerektirmekle birlikte maliyetin yüksek olmasını da gerektirmektedir. Kaş IGF uygulaması, hem daha kısa sürede etkin çözümler sunmakta hem de maliyet bakımından diğer uygulamalara göre daha ekonomiktir. Bu da yine uygulamanın yapılmak istenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?