fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Popo Estetiği Nedir? Nasıl Uygulanır?

Güzel ve kusursuz görünmek için bazen kişinin doğal hali yeterli gelmeyebiliyor. Estetik operasyonların yapılmasının nedeni de tam olarak budur. Eski dönemlerde tablolar veya heykelleri incelediğimizde kadın figürleri veya kadın resimleri çizilirken kalça kısımları daha geniş olarak yapılırdı. Aslında bu durum, o dönemlerde kadınların çekici bulunmasındaki önemli etkenin, dolgun kadınlar olarak görülmesinden kaynaklanmakta idi. Ortaçağ döneminde bu şekilde iken günümüzde ise tam tersine çıkık ve dar kalçalar, daha estetik olarak kabul edilmektedir. Bu da popo estetiği operasyonunun yapılmasının tercih edilmesini önemli oranda etkilemektedir.

Popo Estetiği

Popo estetiği, farklı bazı tekniklerin kullanılması ile yapılan bir işlemdir. Kişinin kalça tipine ya da şekline göre bu durum farklılık kazanabilmektedir. Bazen ‘gluteal implant’ yani kalça protezleri kullanılarak estetik bir görünüm kazanılabildiği gibi bazen de liposuction ile de kalça şekli daha kalkık ve çekici hale getirilebilmektedir. Liposuction, obezite gibi kilo problemleri olmayan ancak bölgesel zayıflama yöntemleriyle de giderilmeyen problemlerde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile fazla yağ dokusu alınarak bölgenin daha güzel görünmesi sağlanmaktadır. Popo estetiğinde de uygulanabilen bu yöntem ile daha güzel ve çıkık kalçaları elde edebilmek mümkündür. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bunu belirleyecek en temel etken, kişinin kalça şeklidir ve buna ek olarak uzman doktorun belirleyeceği bir durumdur.

Popo estetiğini kimler yaptırır?

“Güzellik” göreceli bir kavramdır. İnsan vücudunun bazı bölgeleri, estetik görünümde daha fazla belirginliğe sahiptir. Kalçalar da vücudun estetik açısını en çok etkileyen bölgedir. Bu yüzden kalçalarının daha güzel görünmesini isteyenler genellikle popo estetiği yaptırmak isterler. Genel olarak aşağıdaki durumlara sahip kişiler popo estetiği yaptırırlar.

  • İnce yapılı fiziğe sahip olanlar
  • Önemli oranda kilo alıp veren kişilerde kalça kısmında sarkmaların meydana geldiği kişiler,
  • Poponun bele yaptığı açının geniş olması durumunda popo estetiği yapılmaktadır.

Popo (Kalça) Estetiği Nasıl Yapılır ve Hangi Teknikler Kullanılır?

Estetik operasyonlarda uygulanacak yöntemin belirlenmesi, kişinin durumuna ve estetisyenin kişinin durumunu inceledikten sonra en uygun yöntemin belirlenmesi ile tercih edilir. Popo estetiğinde popo germe, popo yapma ya da popo kaldırma olmak üzere üç farklı yöntem uygulanabilmektedir.

Dikişle popo kaldırma

Kalça estetiğinde pek tercih edilmeyen bir yöntem olsa da dikişle popo kaldırma estetiği, uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak bu yöntem ile estetik olan kişiler, operasyondan 3 ay sonra etkisini kaybetmesinden şikayetçi oldukları için pek tercih edilen bir estetik türü değildir.

Silikon Popo Protezi Ameliyatı

Her iki poponun birleştirildiği bölgenin birleştiği bölgede cerrahi kesim ile cep oluşturulur ve meme protezinden biraz daha sert olan silikon protezlerinin yerleştirilmesi operasyonudur. Bu tip popo estetiğinde en büyük sıkıntı, operasyondan sonra ağrıların olması ve oturmada zorluk yaşanmasıdır. Ortalama 2,5-3 saat kadar süren bu operasyondan sonra iltihaplanma riski yüksek olduğundan temizlik ve hijyen oldukça önemlidir.

popo estetiğiYağ Enjeksiyonuyla Popo Şekillendirme

Popo estetiğinde en çok tercih edilen yağ enjeksiyonu yöntemi, kalçalarda doğal görünümü kazandıran bir yöntemdir. Bu nedenle daha fazla tercih edilmektedir. Genel anestezi altında yapılan bu işlem ortalama olarak 1,5 saat kadar sürmektedir. Operasyon geçiren kişinin ameliyattan sonra en az 2 hafta özel korsa takması gerekmektedir.

Dolguyla Popo Büyütme

Yuvarlak ve şekilli bir popoya sahip olmak isteyenlerin son dönemlerde en çok tercih ettikleri popo estetikleri arasında yer alan dolguyla popo estetiği, estetik cerrahi ve plastik cerrahi yöntemlerinden biridir.

Popo estetiği riskli midir?

Cerrahi operasyon gerektiren tüm estetikler bir anlamda risk taşıyabilmektedir. Bu risk, daha tercih edilen cerraha ve hastanın dikkatine bağlıdır. Yukarıda belirttiğimiz farklı yöntemlerdeki popo estetiğinde dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterildiğinde sonuçların daha başarılı olabileceğini söylemek gerekir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?