fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Saç Lazer Terapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç lazer terapisi özellikle ince saçlara kalınlık sağlama, saç dökülmesini yavaşlatma veya durdurma ve sağlıklı bir saç gelişi sağlama amaçlı bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemiyle saç folikülleri uyarılır, iyileştirilir ve eski kalınlıktaki hallerine geri döndürülür. İlaç kullanımına gerek olmayan ameliyatsız ve ağrısız yöntemiyle bu teknik en çok tercih edilen tedavilerdendir. Lazerli saç tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. tedavide kullanılan lazer cihazı FDA onaylıdır. Bu yöntemin olumlu sonuçlarına dair pek çok çalışma bulunmaktadır.

Saç Lazer Terapisi İle Saç Büyütme

Saç büyümesi bir döngüdür. Bu döngünün Büyüme (Anajen), Geçiş (Katajen), Dinlenme (Telojen) ve Dökülme (Ekzojen) olmak üzere dört aşaması vardır. Kişinin hayatı boyunca saçlarının %10 ila 20’si dökülmeyi ve döküldükten sonra yerini Anajen saçlara bırakmayı bekleyen Katajen ve Telojen aşamalardadır. Bu döngüyü kalıcı dişin süt dişini ittirip onu düşürdükten sonra yerini alması sürecine benzetebiliriz.

Sağlıklı bir saç telinin büyüme aşaması genellikle 3 ila 6 yıldır. Bu aşamanın kısalması durumunda saç bir sonraki faza daha hızlı geçmiş olur ve incelme sürecine girer. Saç dökülmeleri bu şekilde gerçekleşir. Sağlıklı ve normal bir bireyin her gün ortalama 100 adet saçı dökülür. Bundan yüksek sayıdaki kayıpları artık saç dökülmesi olarak adlandırmak mümkündür. Bu durumu önlemek için saç foliküllerine doğrudan müdahale etmek kaçınılmaz olur.

Saç Lazer Terapisi Nasıl Uygulanır?

Saç lazer terapisinde baştaki saçlı deriye lazer çanağı içinden ışın uygulanır.  107 ayrı noktadan çıkan bu ışınlara maruz kalan saç folikülleri bir süre sonra iyileşir ve saçların büyümesi hızlanır. Görüldüğü üzere son derece basit olan bu işlem dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de uygulanmaktadır.

Lazer Tedavisi Ne Gibi Avantajlar Sunar?

  • Saç ekimine kıyasla daha az yan etkiye ve zarara neden olur.
  • Acısız ve ağrısızdır.
  • Operasyon sonrasında saç nakli sonrasındaki kadar yoğun ve titiz bir bakım gerektirmez.
  • Saçların kuvvetini bir hayli arttırır ve daha güçlü saçların gelişimini mümkün kılar.
Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?