fbpx
Pzt - Ctesi 08:00 - 20:00

Pazar - KAPALI

0212 224 74 74

info@bilgehanaydin.com

ŞİŞLİ/İSTANBUL

Harbiye, Abdi İpekçi Cd. No:57

Bizi Takip Edin

Vaser Liposuction Nedir? Bilinmesi Gereken Detaylar

Bölgesel zayıflama veya “vücut şekillendirme operasyonu” olarak adlandırılan liposuction operasyonu, bazen rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilmekte ve iyileşme süreci biraz daha gecikebilmektedir. Modern tıp dünyasının gelişmesiyle birlikte estetik operasyonlar alanında yapılan çalışmalar sayesinde bu tip sorunlarla karşılaşılması halinde çözüm üretilebiliyor. “Vaser liposuction” veya “vaser lipo” olarak adlandırılan teknik, tedavi sonrası oluşan rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olan ek bir tedavi olarak değerlendirilebilir.

Geliştirilen modern teknikler sayesinde, bölgesel zayıflama talebinde bulunan kişilerin beklentilerini daha erken sürede karşılamak ve olası riskleri engellemek amacıyla kullanılan Vaser liposuction tekniği, geleneksel olarak uygulanan liposuction tekniğine göre çok daha hızlı sonuç vermektedir. Ultrason eşliğinde yapılan bu operasyon, yağ alma ve vücut şekillendirmede daha etkili bir yöntemdir. Bu da son dönemlerde daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir. Vaser liposuction yönteminde iki ayrı teknik kullanılarak işlem yapılmaktadır. Bölgesel incelme talep edilen alanın büyük olması durumunda, geleneksel luposoction tekniğinde olduğu gibi küçük kesiler atılarak yağ dokuları parçalanmaktadır. Fakat incelme yapılacak bölgenin küçük olması durumunda herhangi bir ameliyata gerek kalmaksızın işlem yapılabilmektedir.

vaser liposuctionCerrahi Vaser Liposuction Nerelerde Kullanılır?

Diyet, spor, egzersiz gibi kilo vermeye yardımcı olan aktiviteler sonrasında insan vücudunun bazı bölgelerindeki yağ dokuları erimeyebilir. Luposuction tekniği, aslında bir zayıflama yöntemi değil, bölgesel incelme yöntemidir. Zayıflama için uygulanan tüm prosedürlere rağmen kol, uyluk, mide, alt, kalça, çene veya dizlerdeki dirençli yağların erimemesi durumunda uygulanmaktadır. Cerrahi vaser luposuction genel anestezi altında yapılan ve bu tip bölgesel sorunların yok edilmesini hedefleyen cerrahi bir prosedürdür.

Ameliyatsız Vaser Liposuction

Modern tıp dünyasında kendinden söz ettiren ve estetik operasyonlar arasında sık tercih edilen vaser luposuction tekniği, kişinin şikayetine bağlı olarak ameliyatsız şekilde de yapılabilen bir işlemdir. İşlemin uygulanacağı bölgenin küçük olması durumunda uygulanan ameliyatsız vaser luposuction, genellikle karın, bel, sırt, uyluk, kollar ve çene gibi yağ depolayan bölgelerde uygulanan bir yöntemdir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş ve kalıcı bir hastalığı (şeker hastalığı, kalp hastalığı, akciğer rahatsızlıkları ve dolaşım problemi vs.) olmayan herkese uygulanabilen cerrahi bir prosedürdür. Vücudun belli bölgelerinde erimeyen dirençli yağların eritilerek vücuduna şekil vermek isteyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

Vaser Liposuction kalıcı mı?

Estetik operasyonlar arasında yaygın olarak tercih edilen ve kişinin istediği vücut ölçülerine sahip olmasında başarılı şekilde yardımcı olan vaser luposuction hakkında en çok sorulan sorulardan biri de “vaser luposuction kalıcı mı?” sorusudur. Aslında bu sorunun cevabı, tamamen kişinin yaşam biçimine bağlı olduğudur. Çünkü bu operasyonu geçirmiş kişilerin, beslenme alışkanlıklarını da aynı zamanda düzene sokması gerekir.

vaser liposuctionNormalde kalıcı çözüm üreten vaser luposuction, yine de yaptıran kişilerin dikkatine bağlı olarak kalıcılı veya geçici olabilmektedir. Egzersiz yapmayan, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeyen bireylerde vücudun yağ toplaması sorunu yeniden görülebilir.

Vaser luposuction zararlı mı?

Zayıflama yöntemi ile karıştırılan vaser luposuction, bir zayıflama yöntemi değildir. Bu işlem ile uyluk, karın, kalça ve yüz gibi bölgelerde oluşan dirençli yağların yok edilmesi amaçlanmaktadır. Doğru bir uzmanın seçilmesi ve ameliyatın başarılı bir şekilde geçmesi halinde herhangi bir zararı yoktur. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi şeker hastalığı, kalp hastalığı, akciğer rahatsızlıkları ve dolaşım problemi vs. hastalıkları olan kişilerde uygulanması tavsiye edilmemektedir. Sürecin daha hızlı tamamlanması ve operasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için hastanın operasyondan 2 hafta öncesinden sigara, alkol ve yasaklı olan kan sulandırıcı aspirin ve diğer ilaçların bırakılması gerekmektedir.

Sohbete başla
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Merhaba
Dr. Bilgehan Aydın olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?